Cda całe filmy? Jak wybrać film w 50 sekund, żeby nie zepsuć sobie wieczoru.

Cda całe filmy? Jak wybrać film w 50 sekund, żeby nie zepsuć sobie wieczoru.

   Kolacja już na stole. Wino już w kieliszkach. Na kanapie kobieta, mężczyzna czy co tam jeszcze możesz wziąć pod pachę. A Ty wciąż masz nadzieję, że uda się znaleźć coś na szybko. "Coś tam wybiorę" - pomyślałeś, ale w głębi ducha wiesz, że może się to skończyć tak jak zawsze - 20 minut scrollowania i marudzenia. Tak czy siak wpisujesz w google: "cda całe filmy".

Max. do 2 minut czytania.


  Cda.pl jest fajne, ale dłuższy pobyt tam rozstraja nerwowo jak zakupy w TK Maxxie - niby wszystkiego w bród, ale po pewnym czasie chcesz stamtąd szybko wybiec i zwymiotować.

No i wtedy zaczyna się lament: bo film nie ten, bo gatunek nie na tą porę, bo za ciężki, bo za lekki, bo nie znam, bo znam i tak dalej. Świeczki zdążyły się już wypalić, wino już dawno straciło pierwszy aromat, tosty wystygły i zrobiła się taka godzina, że nie ma sensu nic oglądać, bo jutro poniedziałek.

 

film na wieczór

 

   Nie masz czasu na przeglądanie blogów, szukanie po forach, pytanie na FB, po prostu chcesz obejrzeć film, wybrany pod Ciebie, pod Twoje gusta, perfekcyjnie dopasowany. Wszystko na świecie jest spersonalizowane, więc czemu nie spersonalizować rekomendacji filmowych? Na to pytanie odpowiedziała platforma Itcher.com, na której znajdziesz film skrojony pod Ciebie w mniej niż 50 sekund.

Wystarczy, że zarejestrujesz się za pomocą FB, następnie oceniasz  5 filmów w skali 1-5 i po chwili masz już pierwszą rekomendację. Oczywiście im więcej filmów ocenisz, tym wynik algorytmu, na podstawie którego program ewaluuje Twój filmowy gust lub bezguście, będzie bardziej trafny. Możesz też wybrać gatunek, na który macie oboje ochotę i oceniać filmy tylko w ramach tego gatunku. 

Jak dla mnie program sprawdza się świetnie. Tylko musisz postanowić, że zaufasz rekomendacjom. Oboje musicie obiecać, że do trzech razy sztuka i oglądacie. Zagrajcie w kamień, papier, nożyce. Jeśli ocenisz wystarczającą ilość filmów, itcher rozpozna Twój gust, to każda rekomendacja będzie trafiona, zaufaj mi. 

film na wieczór

   Najlepsze jest to, że itcher przypomniał mi o wielu filmach, które z różnych przyczyn zostały przeze mnie odłożone na półkę, a przydałoby się je w końcu oglądnąć. Must-see movies. To te filmy z gatunku kiedy ktoś Cię pyta - czy oglądałeś ten film - a Ty odpowiadasz zawstydzony i skompromitowany - nie, ale mam to na liście.

Jedna uwaga: to strasznie wciągające. To trochę jak przeglądanie osi czasu na fejsbuku, kiedy masz wspaniałych znajomych i wszystkich lajkujesz. Ciągle chcesz więcej i mówisz sobie: a teraz ostatni, a teraz już na pewno ostatni, jeszcze tylko jeden i wychodzę. Jest druga w nocy. Nie żebym to robił. Tak tylko piszę...

Itcher.com to nie tylko kino. To również muzyka, książki i gry komputerowe.

Co się z tym światem porobiło. Gdzieś widziałem świetny tekst na dzisiejsze czasy: gdyby wmówić ludziom, że ich mózg to apka, to może wreszcie zaczęliby go używać. Na razie!

film na wieczór


zdjęcia 1 i 2: itcher.com

Related Post

To Mały krok dla Ciebie, ale Wielki dla mnie - podziel się!

6 thoughts on “Cda całe filmy? Jak wybrać film w 50 sekund, żeby nie zepsuć sobie wieczoru.

    1. nie no. prosimy o treściwą odpowiedź. bo faktycznie identyczna funkcja jest na filmwebie. „wejdź a zobaczysz” brzmi jak „w sumie nie wiem, wejdź i nie marudź”

    2. Cześć! Napisałem wejdź, a zobaczysz. Jeżeli ktoś zinterpretował to inny sposób, to nie mam na to wpływu. Treściwa odpowiedź? Wszystkie moje odczucia odnośnie korzystania z itchera opisałem w artykule. Czy gdzieś dodałem, że to konkurencja Filmwebu? Czy gdzieś wskazałem, że Filmweb jest gorszy/lepszy? Dlaczego lepiej korzystać z tego niż z rekomendacji filmwebu?
      Itcher to serwis, którego interface i funkcjonalność bardzo mi się spodobały, więc napisałem o tym wpis. Dzięki za komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *