Vlepki jako sposób na kreowanie wizerunku i promowanie bloga?

Vlepki jako sposób na kreowanie wizerunku i promowanie bloga?

  Dam sobie głowę uciąć, że tak jak każdy z nas, przeszukałeś czeluście internetów w poszukiwaniu sposobów na promocję bloga. Każdy się sprowadza się właściwie do dwóch rzeczy: social media i budowanie relacji z innymi blogerami. Wszystko na to samo kopyto. Może warto trochę zmienić punkt myślenia? Nie nastawiać się wyłącznie na ilość wejść na bloga, ale spróbować wykreować świadomość Twojej marki w głowach odbiorców poza Facebookiem?

    Krakowska akcja miejska #GdzieJestSmok


  Niedawno zgłosiła się do mnie z propozycją współpracy firma Booklet produkująca mega wytrzymałe naklejki. Booklet.pl jest drukarnią internetową, która chce dotrzeć do nowych klientów i wypromować swoją stronę. Cieszę się, że zaczęli od początkujących blogerów, takich jak ja. Współpraca przebiegła miło i zupełnie bezproblemowo.

jak promować bloga

  Przyznam się, że poniekąd to oni podsunęli mi pomysł, że vlepki są idealnym medium do wszelkich akcji miejskich. Pomyślałem, że obklejenie ciekawych miejsc w Krakowie i zaangażowanie ludzi do ich znajdywania to ciekawy sposób na budowanie relacji z odbiorcą.

 Zrobiłem własny projekt naklejki i już po trzech dniach miałem sto pięknych vlepek z moim małym logo. Mało brakowało i nie wpuściłbym kuriera, bo byłem przekonany, że zanim projekt zostanie przekazany do realizacji, a paczki wysłana będę czekał tydzień. Więc moja reakcja przez domofon była mniej więcej taka: Paczka? Dla mnie? Ja nic nie zamawiałem.

jak promować blogajak promować bloga

 

   Pozytywnie zaskoczony szybkością i wyglądem vlepek zrobiłem kilka testów do czego wykorzystałem nowy rower mojej narzeczonej... To przecież idealna powierzchnia do sprawdzenia łatwości naklejania vlepek... XD

Nie wiem z czego są zrobione, ale wydają się bardzo elastyczne, a przy tym trwałe i odporne na warunki pogodowe (wg opisu producenta to naklejki foliowe laminowane). No nic, ważne, że łatwo dopasowują się do różnych, nie tylko płaskich powierzchni oraz mogą przetrzymać deszcz, a o to w sumie mi chodziło. 

Akcja miejska w Krakowie polega na tym, że zadaniem odbiorców jest szukanie naklejek w różnych ciekawych miejscach. Pomyślałem, że logo i napis Smok Fafelski (smokfafelski.pl) będą na tyle tematycznie powiązane z Krakowem, a jednocześnie gra słów będzie na tyle oczywista, że ludzie chętnie będą brać w tym udział. Pożyjemy zobaczymy.

 

jak promować bloga

  Kanałami promocji jest FB, Twitter, a w szczególności Instagram. Każdy kto znajdzie naklejkę Smoka, powinien zrobić zdjęcie z ciekawym miejscem w tle, oznaczyć zdjęcie hashtagiem #GdzieJestSmok i wrzucić na swój Instagram lub na FB.

Nie mam zielonego pojęcia czy ludzie zechcą bezinteresownie promować w ten sposób miasto, ale po cichu właśnie na to liczę. Najwyżej później zaproponuję nagrodę za najlepsze ujęcie. Oczywiście naklejki zostaną sprzątnięte po zakończeniu akcji.

ZNIŻKA 10% 


Jeśli chcielibyście spróbować zrobić taką akcję, to jeśli odwiedzicie SKLEP przez mojego bloga i przy zamówieniu wpiszecie kod: Bloger10, macie na wejściu 10% zniżki.

Pamiętajcie - tu nie chodzi tylko o bloga. Wyniki takiej akcji przez początkującego blogera wcale nie muszą być zachwycające. Masz firmę, chcesz szybko zrobić fajne gadżety? Masz coś światu do przekazania? Vlepy to po prostu fajny pomysł na budowanie wizerunku i urozmaicenie nudnej przestrzeni miejskiej! 

 

Related Post

To Mały krok dla Ciebie, ale Wielki dla mnie - podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *